Z ostatniej chwili

Pirat drogowy zatrzymany w gminie Krzepice

2022-08-02 11:31:47 informacje
img

Na drodze krajowej 43 w gminie Krzepice policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali 28 lipca do kontroli 43-letniego kierowcę bmw, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością aż 128 kilometrów na godzinę! Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy, a za przekroczenie prędkości i brak aktualnych badań technicznych pojazdu rozliczy go sąd – informuje kłobucka Policja.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Na drodze krajowej 43 w gminie Krzepice, 28 lipca przed godz. 16.00 policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli 43-letniego kierowcę bmw. Wynik pomiaru prędkości wskazał, że w terenie zabudowanym pojazd poruszał się aż o 78 km na godzinę za szybko. Dodatkowo pojazd nie miał aktualnych badań technicznych. Zachowanie kierowcy stwarzało realne zagrożenie na drodze. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy.

Zgodnie z taryfikatorem policjanci zaproponowali za wykroczenie mandat w wysokości 2500 zł. Mężczyzna jednak nie przyjął proponowanego mandatu. Policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenie drogowe.

Pamiętajmy!

Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0158 seconds.