Z ostatniej chwili

Po Galerii Jurajskiej będą biegać… dinozaury. Wirtualne i trójwymiarowe

2022-05-12 14:20:51 informacje
img

Olbrzymie gady, które wyginęły 65 milionów lat temu, pojawią w Galerii Jurajskiej. Wszystko za sprawą zbliżającej się premiery filmu „Jurassic World. Dominon” oraz wystawy, która zawita do centrum handlowego.

Najnowsza technologia oraz filmowe efekty specjalne sprawią, że w Galerii Jurajskiej odżyją dinozaury. Już 14 maja centrum handlowe świętować będzie nadchodzącą wielkimi krokami premierę trzeciej odsłony kinowego hitu „Jurassic World”. Z tej okazji w galerii znaleźć będzie można atrakcje nawiązujące do hollywoodzkiej produkcji.

– Dinozaury od zawsze ciekawią i fascynują, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Teraz pojawia się okazja, aby dowiedzieć się o nich nieco więcej. Wszystko za sprawą naszej wystawy, która pobudza fantazję i daje możliwość spotkania z wymarłymi gadami, chociażby dzięki nowym technologiom – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Co konkretnie przygotowano? Przede wszystkim w centrum handlowym stanie wystawa 3D. Zakładając specjalne okulary, będzie można zobaczyć trójwymiarowe prehistoryczne gady w ich własnym ekosystemie. Na 9 wieloformatowych obrazach będzie można obejrzeć mięso- i roślinożerne stwory.

Ciekawie zapowiada się także spotkanie z filmowymi gadami w wirtualnym świecie. To możliwe będzie za sprawą rozszerzonej rzeczywistości (AR). Ustawiając się w specjalnie wyznaczonym miejscu, będzie można oko w oko stanąć z dinozaurem znanym z serii „Jurassic World”, a przy okazji nagrać film z tego spotkania i udostępnić go w mediach społecznościowych.

To jednak nie koniec. W Galerii Jurajskiej stanie także wystawa modeli dinozaurów. Z bliska będzie można oglądać 3 tego typu figury. Ponadto na pasażu centrum handlowego pojawi się replika wejścia do parku „Jurassic World”. Tam też będzie można zrobić sobie zdjęcie z dwoma drapieżnikami: Velociraptorem i T-Rexem.

Oprócz tego w centrum powstanie stanowisko paleontologiczne, w którym najmłodsi będą mogli wcielić się w naukowców i w piaskach pustyni oraz w skałach odgrzebać kości przy pomocy szpachelek i pędzli. Sporo atrakcji szykuje się także w jurajskiej strefie zabaw Mattel, w której będzie można się bawić figurkami mezozoicznych stworów.

– Przygotowane przez nas atrakcje pozwalają się zanurzyć w świat rodem z ery mezozoicznej. To świetna rozrywka zarówno dla dzieci, dla których może to być pierwsze spotkanie z prehistorią, jak i dla ich rodziców, który z nostalgią mogą powspominać kultowy „Park Jurajski” – przekonuje Violetta Dziubin-Łuszczyk.

Do świata dinozaurów można się wybrać 14 maja 2022 w godz.11:00 -19:00
Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Page generated in 0.0236 seconds.