Z ostatniej chwili

Podczas interwencji rzucał widłami i deskami

2021-03-16 11:32:04 informacje
img

Policjanci z Kłobucka zatrzymali 73-letniego mężczyznę, który w trakcie interwencji rzucał niebezpiecznymi przedmiotami w kierunku mundurowych. Mieszkaniec gminy Popów wcześniej był już karany za groźby. Grozi mu do 10 lat więzienia – informuje kłobucka Policja.
Oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który groził sąsiadowi, że „pójdzie po siekierę i obrzuci go kamieniami”. Na miejsce został skierowany patrol Policji. Przed przybyciem mundurowych 73-letni mieszkaniec gminy Popów schował się w stodole. Gdy policjanci weszli do środka, znajdował się na podwyższeniu. Z góry rzucał w mundurowych widłami i deskami. Był agresywny i nie reagował na polecenia. Po pewnym czasie próbował uciec tylnym wyjściem. Tam czekał już na niego inny policyjny patrol. Agresywnego mieszkańca obezwładniono i zatrzymano. Jak się później okazało, mężczyzna był już wcześniej skazany za groźby kierowane w stosunku do sąsiada. Sprawą zajmują się kłobuccy śledczy pod nadzorem częstochowskiej prokuratury. 

Mieszkaniec gminy Popów po tym zdarzeniu usłyszał łącznie aż 9 zarzutów: 5 z nich dotyczyło gróźb karalnych pozbawienia życia i zdrowia, które kierował do swoich sąsiadów, 2 – czynnej napaści na funkcjonariuszy podczas pełnienia obowiązków służbowych oraz 2 zarzuty znieważenia funkcjonariuszy podczas pełnienia obowiązków służbowych. Decyzją prokuratora 73-letni mieszkaniec gminy Popów został objęty policyjnym dozorem. Ma zakazy wszelkich kontaktów z pokrzywdzonym sąsiadem oraz zbliżania się na odległość mniejszą niż 30 metrów.

Za groźby karalne grozi mu do 2 lat więzienia, natomiast za znieważenie i czynną napaść na funkcjonariusza podczas pełnienia obowiązków do 10 lat za kratami.

Page generated in 0.015 seconds.