Z ostatniej chwili

Podsumowanie akcji „Znicz 2021”

2021-11-02 11:53:34 informacje
img

Od 29 października do 2 listopada trwała policyjna akcja „ZNICZ 2021”, w której uczestniczyli policjanci wydziałów ruchu drogowego, prewencji oraz pionu kryminalnego. W ciągu tych dni na częstochowskich drogach doszło do 7 wypadków drogowych. Policjanci zatrzymali 1 kierującego, który wsiadł za kierownicę po alkoholu.

Stróże prawa czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób. Policjantów wspierali również funkcjonariusze straży miejskiej oraz żandarmerii wojskowej i służby ochrony kolei.

W trakcie przedłużonego weekendu, na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 7 wypadków drogowych. Odnotowano 68 kolizji, ujawniono łącznie 402 wykroczenia w ruchu drogowym, w tym 239 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości.

W tym roku spadła liczba kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu. Mundurowi przeprowadzili przeszło 1350  kontroli stanu trzeźwości kierujących. W tym roku zatrzymano 1 nietrzeźwego kierującego.

Fot. Materiały Policji

 

Page generated in 0.0201 seconds.