Z ostatniej chwili

Pomoc oferowana społecznikom

2023-02-27 10:52:56 informacje
img

Pomoc oferowana społecznikom

Do 5 marca można się zgłaszać do ogólnopolskiej akcji „Masz Głos” Fundacji Batorego - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Zapisać się mogą organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców, zwłaszcza pochodzące z małych miejscowości i na początku swojej działalności, które w ciągu tego roku chcą zrobić coś dobrego dla swojej społeczności lokalnej.

Akcja Masz Głos pomaga społecznikom zrealizować działania we współpracy z władzami samorządowymi i mieszkańcami – pod tym względem jest unikatowa w skali Polski. Chodzi w niej o to, żeby i mieszkańcy, i władze poczuli się współodpowiedzialni za swoją gminę.

Jakie działania wspiera akcja?

Aby dołączyć do grona uczestników tegorocznej edycji akcji, należy do 5 marca wypełnić formularz zgłoszeniowy. W drugim etapie odbywa się rozmowa telefoniczna z koordynatorem. Liczba miejsc jest ograniczona. O wynikach rekrutacji zgłaszający się zostaną poinformowani do 13 marca przez stronę internetową akcji „Masz Głos”.

Wsparcie dla uczestników

Grupy i organizacje przyjęte do akcji rozpoczną 10-miesięczną pracę nad realizacją swojego pomysłu. Otrzymają bezpłatne wsparcie w postaci:

    • stałej współpracy i doradztwa ze strony doświadczonego koordynatora,

    • pomocy prawnej,

    • możliwość udziału w szkoleniach stacjonarnych i online oraz wizytach studyjnych do miejsc, w których wzorowo działają tandemy mieszkańców i władz, złożonych z uczestników akcji Masz Głos i Pracowni Samorządowej np. w Kluczborku, Krakowie, Olecku,

    • możliwość otrzymania  mikrograntu na działania (600 zł), 

    • konsultacji przy działaniach promocyjnych i komunikacyjnych,

    • szansy na nagrodę Super Samorząd i Super Głos, których wręczenie kończy każdą edycję akcji.

Zgłoszenia do 5 marca 2023 r. przez stronę.

Page generated in 0.0178 seconds.