Z ostatniej chwili

Potrącenie pieszego na ul. Staszica w Kłobucku

2021-12-17 12:34:52 informacje
img

Kłobuccy śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności potrącenia 83-letniego pieszego. Doszło do niego wczoraj, 16 grudnia po godz. 16.00 na ul. Staszica w Kłobucku. Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że jadący w kierunku centrum miasta 23-letni kierowca busa, mieszkaniec powiatu częstochowskiego, potrącił przechodzącego przez jezdnię 83-letniego mężczyznę, mieszkańca Kłobucka. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do częstochowskiego szpitala – informuje kłobucka Policja.

Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania z ul. Mickiewicza, a potrącony mężczyzna przechodził przez jezdnię z lewej strony jadącego pojazdu. Kierujący busem był trzeźwy, jednak dodatkowo od 23-latka pobrano krew w celu przeprowadzenia badań na zawartość środków psychoaktywnych.

Na miejscu zabezpieczono również samochód biorący udział w wypadku w celu przeprowadzenia badań przez biegłego z zakresu stanu technicznego pojazdów. Ponadto wypadek będzie przedmiotem badań biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu zdarzeń drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu.

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Policja zachęca jednak do noszenia elementów odblaskowych również w terenie zabudowanym, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może to uratować życie.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0214 seconds.