Z ostatniej chwili

Przejęli niemal 2 kg marihuany

2021-08-26 11:52:45 informacje
img

W miniony poniedziałek 23 sierpnia kłobuccy kryminalni ustalili, że jeden z mieszkańców miejscowości Truskolasy może posiadać znaczną ilość środków odurzających. W trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę, śledczy zabezpieczyli niemal 2 kg marihuany. Właściciel nielegalnego suszu usłyszał zarzuty dotyczące m.in. prowadzenia zabronionej prawem uprawy konopi oraz posiadania znacznej ilości narkotyku. Grozi mu nawet kilkuletni pobyt w więzieniu.
W miniony poniedziałek 23 sierpnia w godzinach wieczornych kłobuccy kryminalni uzyskali informację, z której wynikało, że jeden z mieszkańców miejscowości Truskolasy w gminie Wręczyca Wielka może posiadać znaczną ilość narkotyków. Ustalenia śledczych potwierdziły się podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i posesji zajmowanej przez 24-letniego mężczyznę, gdzie policjanci zabezpieczyli m.in. prawie 2 kg charakterystycznego zielonego suszu oraz przyrządy do jego wytwarzania. Dodatkowo stróże prawa dotarli do miejsca, gdzie mężczyzna wcześniej prowadził uprawę nielegalnych konopi.
W trakcie realizacji policyjnych czynności właściciela narkotyków nie było w miejscu zamieszkania, jednak z uwagi na okoliczności sprawy następnego dnia rano sam zgłosił się na policję, gdzie został zatrzymany. Następnie  został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Częstochowie i usłyszał zarzuty dotyczące m.in. prowadzenia zabronionej prawem uprawy konopi oraz posiadania znacznej ilości narkotyku. Grozi mu kilka lat  więzienia. Wobec podejrzanego prokurator zastosował również poręczenie majątkowe oraz policyjny dozór.
O dalszym losie podejrzanego zadecydują prokurator i sąd.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0168 seconds.