Z ostatniej chwili

Śniadanie wielkanocne dla uchodźców

2022-04-26 11:56:11 informacje
img

Grupa ukraińskich wojennych uchodźców, którzy znaleźli schronienie w Częstochowie, mogła poczuć świąteczną atmosferę w czasie spotkania zorganizowanego przez miasto i organizacje pozarządowe – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.   

23 kwietnia w jednej z częstochowskich szkół zorganizowano wspólne śniadanie wielkanocne dla uchodźców z Ukrainy, w którym wzięło udział ok. 80 osób (korzystających z miejsc zakwaterowania wskazanych przez miasto). Oprócz ciepłego posiłku goście mogli spróbować również m.in. słodkich wypieków. 

O atmosferę świąteczną – mimo trudnego czasu – zadbało ukraińskie małżeństwo, które grało i śpiewało w ojczystym języku gości. Był też występ artystyczny, który przygotowali zarówno wolontariusze z częstochowskiego teatru, teatru w Doniecku, jak i dzieci oraz młodzież z Ukrainy.

W organizację wielkanocnego spotkania, przygotowanego w terminie zgodnym z kalendarzem kościoła obrządku wschodniego, włączyło się kilka podmiotów, Urząd Miasta Częstochowy i organizacje pozarządowe.

Wielkanocne przyjęcie odbyło się dzięki gościnności i pomocy dyrekcji i pracowników Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 w Częstochowie.

Page generated in 0.0253 seconds.