Z ostatniej chwili

Świadczenie rehabilitacyjne - dyżur eksperta

2021-05-26 12:30:45 informacje
img

Na jakich zasadach można skorzystać ze świadczenia rehabilitacyjnego, ile wynosi, na jaki okres jest przyznawane oraz kiedy, pomimo choroby, go nie otrzymamy. W czwartek 27 maja, od godz. 10.00 do 12.00 Oddział ZUS w Częstochowie organizuje dyżur telefoniczny na ten temat.  
Na pytania będzie pod nr tel. 34 353 08 15 odpowiadał ekspert lublinieckiego inspektoratu ZUS.
Wciąż wiele osób jest pełna niepokoju, gdy okres zasiłku chorobowego jest na wyczerpaniu, a choroba nie ustępuje. W takiej sytuacji można starać się o świadczenie rehabilitacyjne. Przysługuje ono osobie, która po wyczerpaniu zasiłku chorobowego nadal jest chora, ale dalsze leczenie lub rehabilitacja dają jej szanse odzyskać zdolność do pracy. W tym wypadku nie wystarczy zwolnienie od swojego lekarza.
- Jakie dokumenty powinniśmy przedstawić do ZUS, by otrzymać świadczenie, czy każdy chory może liczyć na jego wypłatę i co możemy zrobić, jeśli nie zgadzamy się z orzeczeniem lekarza orzecznika - to tylko część zagadnień, które można poruszyć z ekspertem ZUS. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego w najbliższy czwartek w godz. od 10.00 do 12.00 - zachęca Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Page generated in 0.0179 seconds.