Z ostatniej chwili

Tragiczny wypadek w Gruszewni

2021-11-05 14:32:30 informacje
img

Kłobuccy śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło dzisiaj, w piątek 5 listopada na drodze krajowej nr 43 w Gruszewni. Ze wstępnych ustaleń mundurowych z kłobuckiej drogówki wynika, że 58-letni kierujący osobowym renaultem z nieustalonej przyczyny przejechał przez oś jezdni, po czym czołowo zderzył się z ciężarowym zestawem. Na skutek odniesionych obrażeń kierowca renaulta zmarł.

Dzisiaj około godz. 6.45 oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał informację dotyczącą wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 43, w miejscowości Gruszewnia, w powiecie kłobuckim. Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że jadący w kierunku Kłobucka kierujący osobowym renaultem przejechał z nieustalonej przyczyny przez oś jezdni i zderzył się z jadącym z przeciwka ciągnikiem siodłowym z naczepą.

Niestety kierowca renaulta, 58-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego, po przewiezieniu do szpitala zmarł na skutek odniesionych obrażeń ciała.

Kierowca ciężarowego zestawu, 43-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego, na skutek wypadku nie odniósł obrażeń ciała, w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki, pojazdy biorące udział w zdarzeniu zostały zabezpieczone do badań stanu technicznego, W czasie wykonywania policyjnych czynności, droga krajowa nr 43 była całkowicie zablokowana do godz. 10.00 kiedy to przywrócono ruch w obu kierunkach.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni skorzystają z opinii biegłych z zakresu m.in. stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

 

Page generated in 0.0231 seconds.