Z ostatniej chwili

Wyrodny syn pobił 90-letnią matkę

2022-04-26 11:37:37 informacje
img

Na dwa miesiące trafi do aresztu 54-latek z Poraja, który pobił 90-letnią matkę. Pijany mężczyzna wszedł do jej mieszkania i zażądał pieniędzy na alkohol. Wyrodny syn, który był już w więzieniu za znęcanie się nad 90-latką, decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany – informuje myszkowska Policja.

W miniony piątek policjanci z Komisariatu Policji z Koziegłów zostali pilnie skierowani do jednego z mieszkań w Poraju, gdzie 90-letnia kobieta miała zostać pobita przez syna. Na miejscu mundurowi zastali roztrzęsioną seniorkę. Z relacji kobiety wynikało, że nietrzeźwy syn przyszedł do mieszkania i zażądał pieniędzy na alkohol. Kiedy odmówiła, wszczął awanturę, podczas której zaczął ją bić, szarpać za włosy, a kiedy upadła, kopać. Zaniepokojony brakiem kontaktu z ciotką krewny przyjechał sprawdzić, czy nie stało się coś złego. Gdy się dowiedział, co się wydarzyło, o zdarzeniu powiadomił Policję i pogotowie. Mundurowi zatrzymali dobrze im znanego 54-latka, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Domowy oprawca trafił do policyjnego aresztu, a seniorkę przetransportowano karetką pogotowia do szpitala. 

Jak się okazało, w maju ubiegłego roku 54-latek opuścił mury więzienia, gdzie odbywał wyrok również za znęcanie się nad matką. 

Prokurator, analizując materiał dowodowy, nie mając wątpliwości co do zasadności, wystąpił z wnioskiem o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego wobec sprawcy. W sobotę sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu wyrodnego syna pobitej kobiety. Aresztowanemu 54-latkowi grozi teraz nawet 5 lat więzienia.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0234 seconds.