Z ostatniej chwili

Zapytali o godzinę, pobili i okradli

2022-08-10 12:59:51 informacje
img

Kryminalni z Częstochowy wytypowali, a następnie zatrzymali 3 osoby, które w sobotę rano zaatakowały i okradły przechodnia. Łupem przestępców padł telefon komórkowy. Wcześniej zapytali swą ofiarę o godzinę, by upewnić się, że na pewno ma go przy sobie. Sprawcom za rozbój grozi do 12 lat więzienia - informuje częstohowska Policja.
Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę około 6.00 w centrum miasta. 25-latek przechodził obok przystanku, gdzie siedziała grupa osób. W pewnym momencie jedna z osób zapytała go o godzinę. Mężczyzna sprawdził ją na swoim telefonie, odpowiedział i poszedł dalej alejami. Po chwili zorientował się, że osoby te podążają za nim. Przyspieszył kroku i wbiegł na jedno z podwórek w nadziei, że uda mu się uciec. Napastnicy podbiegli do niego i zaatakowali. Przewrócili i zaczęli uderzać oraz kopać po całym ciele, żądając, by oddał im swój telefon. Po tym, jak zabrali mu telefon, uciekli. 
Pokrzywdzony nie był w stanie podać policjantom rysopisu napastników. Dzięki wnikliwej i skrupulatnej pracy operacyjnej kryminalni ustalili, a po kilku godzinach zatrzymali do sprawy 18-letniego mieszkańca Częstochowy. W poniedziałek usłyszał prokuratorski zarzut.
Wczoraj częstochowscy kryminalni zatrzymali 31-latka i 22-letnią kobietę, którzy wspólnie z 18-latkiem dopuścili się rozboju na mieszkańcu Częstochowy. Sprawcom grozi do 12 lat więzienia.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0157 seconds.