Z ostatniej chwili

Zwiększony zakres prac na Rakowie

2021-11-02 13:31:53 informacje
img

Miasto zwiększyło zakres prac na stadionie Rakowa w ramach pierwszego etapu przebudowy. Oprócz wymiany nawierzchni parkingów przy głównym wejściu, do końcu listopada stadion zyska „opaskę” ze specjalnych siatek typu mesh – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.     

Trwają jeszcze ostatnie roboty (konstrukcja wieży z obiektami modułowymi, kabiny komentatorskie, drogi, chodniki, ogrodzenia) objęte I etapem przebudowy MSP Raków wraz z pracami dodatkowymi, zleconymi m.in. na wniosek PZPN i Policji. 

Kolejnym rozszerzeniem I etapu jest realizowana obecnie wymiana nawierzchni parkingów w pobliżu głównego wejścia na stadion oraz planowany w drugiej połowie listopada montaż siatek typu mesh z nadrukiem, osłaniających trybuny i ogrodzenie zewnętrzne stadionu Rakowa. Taka „opaska” ma podnieść bezpieczeństwo i estetykę obiektu. W związku z tym podpisany został aneks z wykonawcą na 440 tys. zł, a zakończenie wszystkich prac zostało przesunięte na koniec listopada obecnego roku. 

Uzgodniony z klubem RKS Raków i złożony w maju tego roku wniosek miasta o dofinansowanie drugiego etapu przebudowy i rozbudowy Centrum Piłki Nożnej został wpisany do wieloletniego planu ministerialnego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. 

Do 22 kwietnia przyszłego roku Częstochowa musi złożyć komplet dokumentów (w tym m.in. harmonogram rzeczowo-finansowy zadania i poświadczenie zabezpieczenia wkładu finansowego do przedsięwzięcia), aby uzyskać wpisanie inwestycji do ministerialnego planu rocznego na rok 2022. Planowana na lata 2022-2023 inwestycja ma poprawić jakość zaplecza przebudowanego stadionu, w tym możliwości treningowo-regeneracyjne. Prace obejmą m.in. wykonanie podgrzewanych boisk treningowych z zapleczem i wyposażeniem, dobudowanie kondygnacji do parterowego obiektu klubu, podniesienie standardu budynków szkoleniowych oraz stworzenie centrum odnowy biologicznej. 

Zadanie ma kosztować 15 mln zł – miasto zamierza zabezpieczyć na nie ponad 6,5 mln zł i uzyskać z Ministerstwa Sportu dofinansowanie w wysokości blisko 8,5 mln zł.

Prace w ramach II etapu miałyby ruszyć w przyszłym roku, nie wpływając oczywiście na możliwość rozgrywania przez Raków spotkań na płycie głównej stadionu. 

Fot. Łukasz Kolewiński /UM

Page generated in 0.0209 seconds.