Z ostatniej chwili

Gdy przejęto automaty - wstawili nowe

2020-12-01 12:02:22 informacje
img

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej w Częstochowie kolejny raz zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych w Koniecpolu. 12 maszyn wraz z dokumentacją przekazano do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie. Za ich posiadanie grożą wysokie kary finansowe, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza grzywną, grozi do 3 lat więzienia - informuje częstochowska Policja.

Pod koniec października operacyjni z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli 19 automatów do gier hazardowych w salonach gier na terenie Koniecpola i Świętej Anny. Miesiąc później, 27 listopada, niemundurowani policjanci ponownie weszli do tych samych lokali i przejęli 12 nowych, nielegalnych maszyn.

Zgodnie z ustawą hazardową, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za posiadanie nielegalnego sprzętu umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy zł od jednego automatu. Z odpowiedzialnością karną muszą się liczyć zarówno właściciele automatów, jak i lokali, w których odbywają się nielegalne gry. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Page generated in 0.0198 seconds.