Z ostatniej chwili

Baza sportowa i remonty dachów – to najbliższe „szkolne” inwestycje

2024-05-07 11:30:53 informacje
img

Miejskie przetargi na kolejne zadania rozstrzygną się w maju. A chodzi o budowę wielofunkcyjnego boiska, remont sali gimnastycznej, a także nowe pokrycia dachowe – i to aż w 4 szkołach – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Wielofunkcyjne boisko sportowe powstanie przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 przy ul. Przestrzennej. Na poliuretanowej nawierzchni będzie można grać w „kosza”, „siatkę” (będą po dwa boiska na te gry) oraz w piłkę ręczną i tenis ziemny. Wyposażony we wszelkie niezbędne elementy obiekt będzie oświetlony, odwodniony, znajdą się przy nim 4 ławki i 2 kosze na śmieci, a w ramach zagospodarowania utwardzone będą też dojście i teren wzdłuż boiska.

Firma, którą Miasto wyłoni w przetargu, będzie musiała wywiązać się z tego zadania w ciągu 4 miesięcy od dnia podpisania umowy. Oferty w postępowaniu można składać do 14 maja – do godz. 9.00.

Remont czeka z kolei istniejącą salę gimnastyczną w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych przy ul. Krótkiej. Obejmie cyklinowanie i malowanie parkietu, malowanie ścian i sufitu, montaż nowych drzwi i stolarki okiennej oraz nowych grzejników z zaworami termostatycznymi i osłonami. Pojawią się nowe kosze do gry w koszykówkę i nowe tablice. Pokrycie dachu sali też przejdzie remont.

Wykonawca będzie musiał wywiązać się z tego zlecenia w ciągu 4 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Firmy mogą składać swoje oferty do 14 maja – do godz. 8.30. 

Dachy przejdą remont aż w czterech placówkach – w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Zamenhofa, w Szkole Podstawowej nr 48 przy ul. Schillera, w Zespole Szkół Specjalnych nr 45 przy ul. Czecha oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 przy ul. Św. Barbary (w tej ostatniej lokalizacji chodzi o dach sali gimnastycznej, jej zaplecza i łącznika). Na wykonanie inwestycji wyłoniona w przetargu firma będzie miała 5 miesięcy od zawarcia umowy. Termin składania ofert w postępowaniu to 10 maja – godz. 9.00.  

Do wszelkich dokumentów przetargowych można zajrzeć na portalu e-zamówienia poprzez Biuletyn Informacji Publicznej UM Częstochowy – zakładka „Zamówienia publiczne”.

Na zdjęciu - boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Ekonomicznych

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0171 seconds.