Z ostatniej chwili

„tańczMY” już po raz drugi

2024-05-07 11:45:33 informacje
img

To ogólnopolska akcja organizowana przez Narodowy Instytut Tańca i Muzyki. Do organizowanych wydarzeń przyłączyły się także mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Inicjatywa łączy pasjonatów tańca – zawodowców i amatorów. Organizatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. W ramach akcji odbywa się wiele wydarzeń w całej Polsce. Do #tańczMY włączają się szkoły, uczelnie wyższe, zespoły taneczne, domy kultury, fundacje, stowarzyszenia, twórcy indywidualni. Udział oznacza zorganizowanie dowolnego wydarzenia tanecznego: spektaklu, lekcji, warsztatów, pokazów czy performance’ów w trakcie trwania akcji. W ten sposób cała Polska pokazuje, jak ważny w życiu każdego człowieka jest taniec, bez względu na wiek, stopień profesjonalizacji czy miejsce zamieszkania. Celem wydarzenia jest aktywizacja społeczeństwa, promocja zdrowego, trzeźwego i aktywnego stylu życia, a także integracja mieszkańców i mieszkanek miasta.

W Częstochowie 2. edycja #tańczMY odbyła się 28 kwietnia. Uczestnicy przez godzinę tańczyli zumbę na pl. Biegańskiego. Była to też okazja do nagrania klipu do piosenki wyróżniającej akcję - „Better When I’m Dancing” Meghan Trainor. Były kolorowe stroje, dużo energii i radości. Taniec zumba fitness prowadziła licencjonowana instruktorka z Częstochowy Kamila Kwandrans.

Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Fot. Grzegorz Skowronek (UM)

Page generated in 0.0189 seconds.