Z ostatniej chwili

Biblioteka na czasie

2024-05-10 11:38:09 informacje
img

Obchodzony 8 maja Dzień Bibliotekarza i Bibliotek był okazją do przeprowadzenia XIV Regionalnej Sesji Popularyzatorskiej „Biblioteka – miejsce na czasie” – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Bibliotekarze bibliotek pedagogicznych i szkolnych wraz z gośćmi spotkali się w Domu Poezji - Muzeum Haliny Poświatowskiej. Sesja była wydarzeniem Programu eTwinning, europejskiej współpracy szkół; jej celami były prezentacja nowatorskich pomysłów realizowanych w bibliotekach i szkołach oraz rozwój współpracy między bibliotekami w regionie. Poruszono tematy związane z czynnościami zmierzającymi do rozwoju i promowania czytelnictwa. Uczestników informowano także o działaniach realizowanych w bibliotekach miejskich i szkolnych.

Na wydarzeniu obecni byli przedstawiciele samorządu z Wydziału Kultury i Sportu oraz osoby bezpośrednio związane z edukacją i czytelnictwem – przedstawiciele władz Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM”, Działu Edukacji i Wystaw Muzeum Częstochowskiego, Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Częstochowie, Krajowej Rady Bibliotecznej, Sekcji Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Wydarzeniu patronował Prezydent Miasta Częstochowy.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0167 seconds.