Z ostatniej chwili

Atestacja policyjnych koni

2018-02-01 14:07:35 informacje
img

Konie służbowe z częstochowskiej jednostki policji przeszły w ubiegłym tygodniu atestację. Opus i Widim zaliczyły zadania kontrolne, jakim zostały poddane. Musiały pokonać przeszkody, wykazać się posłuszeństwem i odwagą. Niebawem będzie je można spotkać na zielonych terenach w czasie codziennej służby - informuje częstochowska Policja.
Koń policyjny powinien się charakteryzować przede wszystkim dużym spokojem i opanowaniem. Atestacja jest sprawdzianem dla koni, podczas którego muszą się wykazać odwagą i posłuszeństwem.
29 stycznia w Ośrodku TKKF "Pegaz" konie z częstochowskiej jednostki policyjnej Opus i Widim przeszły pozytywnie atestację I stopnia. Jeźdźcy na swoich podopiecznych st. sierż. Maryla Warzecha na koniu Opus i sierż. szt. Agnieszka Mordal na koniu Widim przeszli test sprawności użytkowej, pokonując nietypowe przeszkody, w tym płonące elementy, skoki przez barierki. Atestacja przebiegła pod okiem koordynatorów z Komendy Głównej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz lekarza weterynarii. Teraz konie będą mogły brać udział w patrolach o małym natężeniu ruchu i realizować zadania przy zabezpieczeniu imprez o niskim poziomie ryzyka. Oba rumaki w częstochowskim Zespole Konnym pełnią służbę od wiosny 2017 r., ich opiekunem jest sierż. szt. Agnieszka Mordal.
Teraz konie będą przygotowywane do atestacji II stopnia, która obejmuje dodatkowo próbę sprawności użytkowej przy współdziałaniu z pododdziałem policji. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku będą mogły pełnić służbę, np. podczas demonstracji czy przy zabezpieczeniu imprez o podwyższonym ryzyku.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0376 seconds.