Z ostatniej chwili

Miejski Dzień Inteligentnej Energii

2018-09-25 15:02:26 informacje
img

Lodowe eksperymenty, ekologiczna pracownia artystyczna, energorower i autobus energetyczny - to tylko niektóre z licznych atrakcji, które będą czekać na mieszkanki i mieszkańców na placu Biegańskiego w piątek, 28 września - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Wszystko to - w ramach kolejnej edycji Miejskiego Dnia Inteligentnej Energii.
Wydarzenie potrwa w godz. 10.00-17.00. W programie m.in. pokazy doświadczeń - lodowe eksperymenty, ekologiczna pracownia artystyczna dla najmłodszych, energorower, czyli urządzenie do wytwarzania energii elektrycznej za pomocą roweru, gry, zabawy, konkursy przy muzyce i quizy. Na miejscu będą też eksperci z zakresu ograniczania niskiej emisji, służący zainteresowanym fachową pomocą. 
Na pl. Biegańskiego zatrzyma się również autobus energetyczny, z mobilnym, specjalistycznie wyposażonym centrum informacyjno-edukacyjnym. Eksperci jeżdżący autobusem tworzą grupę doradczą, która oferuje nieodpłatną, niezależną i najbardziej aktualną wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną.
Podczas festynu, zostanie rozstrzygnięty konkurs ekologiczny dla przedszkolaków i uczniów częstochowskich szkół, zatytułowany "Dzieci i młodzież dla środowiska".

Page generated in 0.0274 seconds.