Z ostatniej chwili

Świąteczne choinki już stoją

2019-12-04 14:47:43 informacje
img

W Częstochowie coraz bardziej czuć świąteczny nastrój, kończy się bowiem montaż miejskich dekoracji, które rozświetlą ulice po wczesnym zmroku. W tym roku ozdób nie będzie tak dużo jak w poprzednich latach. Na „Bieganie” i placu Orląt Lwowskich stanęły już choinki - informuje Marcin Breczko z  Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Mimo ograniczonych środków budżetowych udało się zapewnić zestaw iluminacji i atrakcyjnych instalacji, który stworzy w Częstochowie klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

3 grudnia na pl. Biegańskiego pojawiła się świąteczna choinka – 10-metrowy świerk srebrny pochodzi z prywatnej posesji z ul. Sucharskiego. Obok świetlnego logo miasta na „Bieganie” będzie jeszcze jeden świąteczny akcent. Z kolei na pl. Orląt Lwowskich ustawiono 8-metrowego drzewo tego samego gatunku z posesji przy ul. Jasińskiego. Oba świerki zostaną oświetlone i przystrojone.

Ponadto kończy się montaż szeregu innych ozdób. I tak między słupami oświetleniowymi na całej długości alei Najświętszej Maryi Panny zamontowano 62 „sople” LED o dł. 12 m. Na 36 małych drzewach w III Alei pojawiły się lampki – na każdym drzewie wisi 8 kompletów. Światełka LED są też na 6 dużych drzewach – 5 na „Bieganie” i jednym przy budynku Urzędu Miasta od strony pasażu Opolczyka. Na każde drzewo przypada 50 zestawów po 100 lampek. Siedem dużych ozdób rozwieszono również między słupami oświetlenia w Alejach.  

Montaż dekoracji koordynował Miejski Zarząd Dróg i Transportu we współpracy z Wydziałem Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta.

31 grudnia na pl. Biegańskiego miasto organizuje sylwestrowy koncert, który rozpocznie się o godz. 21.00 od występów DJ Dzikera i Apress Band. Gwiazdą imprezy będzie gdańska formacja Czarno-Czarni pod wodzą wokalisty i autora tekstów Jarka Janiszewskiego. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0146 seconds.