Z ostatniej chwili

Wyprzedzał we mgle. Zginęła motorowerzystka

2019-03-25 15:42:12 informacje
img

Do tragicznego wypadku drogowego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Lipicze. Kierujący oplem, wykonując manewr wyprzedzania, zderzył się czołowo z prawidłowo jadącą motorowerzystką. 42-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu - informuje częstochowska Policja.
W piątek po godz. 21.00 dyżurny miejski otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Lipicze. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do wypadku na drodze DK-91 doszło w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza spowodowanej mgłą. Widoczność ograniczona była do około 4 metrów. 47-letni mężczyzna, kierując oplem, podczas manewru wyprzedzania czołowo zderzył się z jadącą prawidłowo 42-letnią motorowerzystką. W wyniku doznanych obrażeń kobieta zginęła na miejscu.
Poruszanie się po drodze w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza wymaga od uczestników ruchu zachowania szczególnej ostrożności. Mgła znacząco ogranicza widoczność i utrudnia bezpieczną jazdę, dlatego ważne jest, aby poruszać się z prędkością dostosowaną do warunków, pozwalającą kierowcy kontrolować sytuację na drodze. Należy również pamiętać, że podczas mgły nawierzchnia jezdni może być mokra, co niebezpiecznie wydłuża drogę zatrzymania pojazdu. Policja apeluje do kierowców o rozsądek i wyobraźnię, by każdy uczestnik ruchu drogowego mógł bezpiecznie dotrzeć do celu.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0339 seconds.