Z ostatniej chwili

Kolejne zatrzymania w sprawie wandalizmu na Północy

2018-11-07 13:56:51 informacje
img

Policjanci z Komisariatu V  zatrzymali kolejne 2 osoby podejrzane o udział w rozbojach oraz zniszczenie ponad 30 samochodów w dzielnicy Północ. Decyzją sądu 20-latek trafił wczoraj na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. O losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich - informuje częstochowska Policja.

Do zdarzenia doszło 30 października. Oficer dyżurny z Komisariatu V otrzymał zgłoszenie o zniszczeniu kilku samochodów. Jak się okazało na miejscu, tej samej nocy na osiedlu Północ uszkodzono łącznie przeszło 30 samochodów. Auta miały głównie wybite szyby, urwane lusterka i wycieraczki. W jednym skradziono też radio.
W toku czynności kryminalni z „piątki” zatrzymali 20-latka, a zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ przedstawić mu szereg zarzutów związanych z uszkodzeniem samochodów, kradzieżami z włamaniem, dwoma rozbojami, pobiciem i podszywaniem się pod funkcjonariusza publicznego. Prokurator przeanalizował też całość materiałów i zawnioskował o izolacyjny środek zapobiegawczy wobec 20-latka. Sąd zadecydował o umieszczeniu zatrzymanego na 3 miesiące w tymczasowym areszcie.
Sprawa miała jednak charakter rozwojowy. W niedzielę 4 listopada w ręce kryminalnych z Komisariatu V wpadł kolejny 20-latek podejrzany o podszywanie się pod funkcjonariusza publicznego i udział w dwóch rozbojach. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku złożonego przez prokuratora z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ i zadecydował o umieszczeniu mężczyzny na 3 miesiące w tymczasowym areszcie.
Śledczy zatrzymali też w miniony poniedziałek 5 listopada trzeciego z zamieszanych w tę sprawę. 16-latkowi zarzuca się dokładnie te same czyny, o które podejrzany jest pierwszy z zatrzymanych 20-latków, czyli uszkodzenia samochodów, kradzieże z włamaniem, dwa rozboje, pobicie i podszywanie się pod funkcjonariusza publicznego. W tym przypadku jednak o dalszym losie nastolatka, przesłuchanego jako nieletniego sprawcę czynów karalnych, zadecyduje teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0503 seconds.