Z ostatniej chwili

Mieszkańcy podziękowali dzielnicowemu

2019-01-15 15:28:21 informacje
img

Mieszkańcy gminy Dąbrowa Zielona postanowili podziękować dzielnicowemu z komisariatu w Koniecpolu asp. Krzysztofowi Łuszczkowi za profesjonalne podejście do wykonywanych czynności służbowych, przysyłając do Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie list. Wyrażają w nim wdzięczność za uratowanie im życia - informuje częstochowska Policja.
Do Komendanta Miejskiego Policji wpłynęło podziękowanie od mieszkańców dla dzielnicowego - aspiranta Krzysztofa Łuszczka z komisariatu w Koniecpolu.
7 stycznia br. dzielnicowy, patrolując swój rejon służbowy, zauważył dym. Okazało się, że na jednej z posesji doszło w budynku gospodarczym do pożaru. Policjant powiadomił oficera dyżurnego. Sam natychmiast przystąpił do działania. Ewakuował z pomieszczeń mieszkalnych, przyległych do miejsca pożaru, niczego nieświadomych mieszkańców. Mundurowy pomagał też wyprowadzić zwierzęta hodowlane z pomieszczeń sąsiadujących z garażami, w których rozprzestrzenił się ogień.
Pożar został ugaszony przez strażaków. Na miejsce przyjechało także pogotowie energetyczne, które sprawdziło instalację elektryczną.
Wdzięczni mieszkańcy napisali w liście: „Dzięki natychmiastowej reakcji i wezwaniu pomocy Straży Pożarnej dzielnicowy uratował nie tylko mienie, ale i nasze życie i narażając swoje życie i zdrowie zapobiegł większej tragedii”.

Page generated in 0.0301 seconds.