Z ostatniej chwili

Noworoczne plany Cooper Standard

2018-01-18 13:11:51 informacje
img

Zlokalizowana w Częstochowie firma Cooper Standard planuje nowe inwestycje, a co za tym idzie, wzrost zatrudnienia. W ciągu najbliższych 8 miesięcy producent podzespołów samochodowych chce zatrudnić 250 osób - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Cooper Standard to amerykański koncern zajmujący się produkcją elementów samochodowych związanych m.in. z systemami przepływu płynów, uszczelnianiem karoserii, hamulcami i emisją oraz systemami tłumienia drgań w układach zawieszenia silnika i karoserii. Zatrudnia globalnie ponad 30.000 osób i działa w 20 krajach na całym świecie.
Ostatni rok to dla Cooper Standard w Częstochowie bardzo owocna współpraca z wymagającymi klientami. Zakład zmienia swój wizerunek, zdobywa nowych klientów, wprowadza nowe technologie, prowadzi nowe inwestycje i działania związane z poprawą warunków socjalnych.
Firma została nagrodzona w kategorii Pracodawca za dynamiczny wzrost zatrudnienia w Polsce, a także pozycję liczącego się pracodawcy w regionie przez AutomotiveSuppliers.pl - firmę analityczną, która monitoruje sektor motoryzacyjny w Polsce i w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.
Rok 2018 to dla przedsiębiorstwa dalszy rozwój, nowe projekty oraz wzrost sprzedaży i utworzenie 250 nowych miejsc pracy. 
16 stycznia mieszczące się przy ul. Legionów przedsiębiorstwo Cooper Standard odwiedził prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. O planach firmy, współpracy z miastem i poszukiwaniu nowej kadry rozmawiał z dyrektorem operacyjnym Biznes Unitu na Europę Wschodnią Leszkiem Księżarczykiem i dyrektorem zakładu w Częstochowie Maciejem Szmitem.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0425 seconds.