Z ostatniej chwili

Policjanci zatrzymali dilerów działających w powiecie kłobuckim

2020-06-08 11:30:36 informacje
img

Kłobuccy kryminalni, przy współpracy z policjantami Katowic, Opola oraz Częstochowy, zatrzymali osoby związane z handlem narkotykami. Dwóm mieszkańcom powiatu kłobuckiego przedstawiono już zarzuty. Wobec jednego z nich sąd zastosował tymczasowy areszt, natomiast wobec drugiego dozór oraz poręczenie majątkowe - informuje kłobucka Policja.
Kłobuccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop grupy osób, które mogły posiadać i rozprowadzać duże ilości substancji psychoaktywnych. Przypuszczenia śledczych potwierdziły się w minioną środę, kiedy to kryminalni wkroczyli do akcji. Podczas zaplanowanych działań śledczy w różnych miejscach zatrzymali osoby związane z handlem narkotykami i przejęli znalezioną u nich amfetaminę.
W działaniach prowadzonych jednocześnie na terenie dwóch powiatów: kłobuckiego i częstochowskiego kłobuckich policjantów wspomagali mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie oraz przewodnicy psów z psami szkolonymi do wykrywania narkotyków z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.
W zatrzymaniach udział wzięli policjanci z katowickiego oraz opolskiego pododdziału kontrterrorystycznego.
Zarzuty w sprawie usłyszało dwóch mieszkańców powiatu kłobuckiego. 44-latek usłyszał zarzut posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Na wniosek kłobuckich śledczych oraz częstochowskiego prokuratora sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za takie przestępstwo grozi nawet do 12 lat więzienia. Wobec drugiego z podejrzanych sąd zastosował policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. 34-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków i handlu nimi. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową w Częstochowie sprawa jest wielowątkowa i ma charakter rozwojowy.
Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0137 seconds.