Z ostatniej chwili

Zatrzymanie dwójki nietrzeźwych kierujących

2019-04-09 11:10:14 informacje
img

Dzięki reakcji osób postronnych w ręce mundurowych wpadło dwoje nietrzeźwych kierowców. 58-latek z Myszkowa i 31-latka z Siedlca Dużego prowadzili swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości. Na dodatek oboje nie mieli do tego uprawnień - informuje myszkowska Policja.

Dzięki reakcji świadka, który uniemożliwił dalszą jazdę kompletnie pijanemu kierowcy peugeota, być może nie doszło do tragedii. Kompletnie pijany 58-latek odważył się usiąść „za kółko” w takim stanie, choć nie miał do tego uprawnień. Do interwencji obywatela doszło wczoraj po 10.00 w Siedlcu Dużym. Świadek uniemożliwił mu kontynuowanie jazdy, po czym wezwał na miejsce policję. Pijany 58-latek został przekazany mundurowym. Miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. 

Kolejny dowód na to, że nie jesteśmy obojętni na łamanie prawa, to zatrzymanie 31-letniej nietrzeźwej kierującej. Kilka godzin później dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał informację od anonimowej osoby, że volkswagenem transporterem jedzie nietrzeźwy kierowca. Policjanci z Koziegłów ruszyli w penetrację za opisanym samochodem. W trakcie poszukiwań zauważyli na ul. Słonecznej w Poraju ten pojazd i zatrzymali do kontroli drogowej. Za kółkiem siedziała 31-latka. Była pijana. Badanie wykazało w jej organizmie prawie promil alkoholu. Na dodatek mieszkanka Siedlca Dużego nie miała uprawnień do kierowania, za co policjanci nałożyli na nią mandat. 

Teraz oboje mogą trafić za kraty nawet na 2 lata.

Page generated in 0.0305 seconds.