Z ostatniej chwili

Ze znakami swastyki

2018-01-22 10:42:03 informacje
img

Policjanci z częstochowskiego wydziału kryminalnego prowadzą postępowanie dotyczące propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego. Śledczy zabezpieczyli metalowe tabliczki, zapalniczki i scyzoryki ze znakami swastyki i napisami w języku niemieckim. Przedmioty te znaleziono częściowo na jednym ze stoisk na targu staroci, a częściowo w mieszkaniu mężczyzny, który miał nimi handlować - informuje częstochowska Policja.
W połowie grudnia 2017 r. oficer dyżurny z Komisariatu III otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednym ze stoisk na targu staroci ktoś handluje metalowymi tabliczkami ze znakami i napisami propagującymi faszyzm. Policjanci zabezpieczyli 6 sztuk wskazanych przedmiotów. Podczas przeszukania mieszkania właściciela stoiska ujawnili jeszcze 25 podobnych tabliczek, a do tego zapalniczki i scyzoryki ze znakiem swastyki. Przedmiotami tymi miał handlować 53-letni mieszkaniec Bytomia. 
Śledczy ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy. Znacząca dla postępowania będzie m.in. opinia biegłego co do treści utrwalonych na przedmiotach. Wyjaśniają też, czy w tym przypadku doszło do przestępstwa związanego z propagowaniem faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego. Grozi za nie grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0302 seconds.